петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Две гранати испалени од Украина на територијата на Русија

ukraina

Поврзани вести

Две гранати се испалени од Украина на територијата на Русија во близина на граничниот премин Куибјашево, изјави претставник од пограничната служба на југот на Русија на југот на Русија, Рајан Фарукшин.

Вработените на пограничниот премин Куибјашево се евакуирани од зградата на царината во 7.50 часот по што се испалени две гранати од украинскиот граничен премин Мариновка.

Фарукшин изјави дека гранатите експлодирале надвор од граничниот премин и дека никој не е повреден.

Тој додаде дека вработените на граничниот премин Новошакхтинск се евакуирани ви текот на ноќта во 3.40 часот по што се слушнале пукања на украинскиот граничен премин Долзхански.

Откако престанало пукањето, вработените се вратиле на тој граничен премин.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести