петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Две гранати пронајдени во Охридско Езеро

ohridskojezero

Последни вести

Две гранати се пронајдени во водите на Охридското Езеро во близина на брегот, соопшти МВР.

Случајот во полиција вчера утро го пријавил И.А. (35) од Охрид. Полициски службеници утврдиле дека гранатите се на педестина метри од брегот на длабочина од околу три метри.

За пронајдените гранати полицијата го информирала Центарот за управување на кризи.

Најчитани вести