среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Две кражби во Скопје: Една тешка над 1,5 милион денари, другата над половина милион денари

За два дена две тешки кражби во Скопје, арамиите „заработиле“ милиони.

pari

Поврзани вести

Две тешки кражби во Скопје во последниве два дена, од куќа во Гази Баба украдени пари и златник, а од кафеана украден  сеф тежок над половина милион денари.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера арамија провалил во домот на 35-годишниот Р.Н. на улицата Ордан Чопела во скопската населба Гази Баба. Арамијата украл денари, евра и златник, правејќи штета од 1.7 милиони денари.

Ноќта понеделникот и вторникот арамија провалил во угостителски објект ДООЕЛ „Александрија А“ лоциран на улицата Филип Втори Македонски . Арамијата го украл маталниот сеф во кој имало 767.000 денари.

Полицијата трага по арамиите кои со милиони избегале во непознат правец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести