четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Две лица исчезнати по бродолом во Индонезија

brodolom-indonezija-610x400

Последни вести

Лошите временски услови, ја отежнуваат потрагата по двајца странски туристи кои сеуште се водат за исчезнати по потонувањето на брод во Индонезија. Тринансет лица кои биле на бродот се спасени, изјавуваат властите во Индонезија.

Мал брод на кој имало 20-тина странски туристи и пет членови на екипажот од Индонезија потона во текот на викендов меѓу Ломбок и Комодо.

Бродот најверојатно потонал поради лошото време.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести