недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Две лица повредени на семејна веселба во Куманово

pistol_2013916154831

Поврзани вести

Две лица повредени од огнено оружје на семејна веселба во Куманово.

Х.М. и Р.А. биле повредени од огнено оружје со кое пукало непознато лице присутно на веселбата.

Х.М. е пренесена во УЦ-Скопје, а на Р.А. и е укажана лекарска помош во МЦ-Куманово. Извршен е увид на местото на настанот и пронајден и приведен е сторителот, а се работи за Д.А.(19), државјанин на Косово и против истиот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести