среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Две лица повредени, пукање во Македонска Каменица

pukanje-500

Последни вести

Две лица се повредени пред малку откако во нив пукал вооружен маж, објавува Курир.

Инцидентот се случил во селото Луковица, Македонска Каменица. Според првичните информации до кои дојде Курир, повредените се наоѓаат надвор од животна опасност, а напаѓачот е приведен.

Од полицијата за Курир потврдуваат дека имало пукање, но не откриваат повеќе детали. Велат, увидот е во тек, а по завршување на истиот ќе бидат познати повеќе информации.

Најчитани вести