четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Две лица повредени во пожар во Елбасан

Еден од повредените се наоѓа во критична состојба со тешки изгореници.

elbasan

Поврзани вести

Во албанскиот град Елбасан, во пожарот кој избувнал во ромска населба загинаа две лица, додека неколку други се повредени.

Според првичните информации, пожарот избувнал ноќта кон понеделникот по полноќ и во една од бараките во ромската насалба. Полицијата потворди дека во несрќата животите ги загубиле 30-годишната Лумтури Баша и нејзиниот седумгодишен син Кристијан.

Еден од повредените се наоѓа во критична состојба со тешки изгореници.

По интервенцијата на противпожарната служба на Елбасан пожарот бил изгаснат, со што од стихијата биле спасени другите бараки во импровизираната населба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести