петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Две лица прободени со нож во изминатото деноноќие

policija-500

Поврзани вести

Во два одвоени случаи, две лица биле нападнати со нож во изминатото деноноќие, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Првиот случај телефонски го пријавил доктор од болницата „Св. Наум Охридски“. Тој ја информирал полицијата дека 35-годишниот А.Н. од скопското село Глумово бил нападнат со нож, по што се здобил со расекотина во пределот на вратот.

Во вториот случај, во болницата „Св. Наум Охридски“ бил донесен 25-годишниот Г.Т. од Скопје со убодна рана во пределот на десната плешка. Според неговите кажувања, додека се движел по булеварот Јане Сандански непознато лице го нападнало од зад грб и го прободел.

Полицијата и во двата случаи презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести