четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 16

Две лица тешко повредени во стравична сообраќајка на Партизанска

policija_soobrakajka

Поврзани вести

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што синоќа се случи на булеварот Партизански одреди во близина на Сити мол.

Според информациите од полицијата, несреќата се случила во 21,50 часот на раскрсницата на Партизанска и улица Париска кога дошло до судир на два автомобили марка „бмв“ едното управувано од 19-годишниот А.Ѓ. , а другото од 21-годишниот И.А., двајцата од Скопје.

По судирот поради сериозностана повредите во Ургентниот центар се префрлени А.Ѓ.и неговиот сопатник М.А.М. (18) од Скопје.

Две возила во несреќата се речиси целосно уништени, а сообраќајот на булеварот синоќа поради несреќата се одвиваше по една лента.

Најчитани вести