вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Две лица убиени во кафе-бар во Вевчани

ubistvo

Поврзани вести

Две лица се убиени, а две тешко повредени вечерва во пукотници во кафе бар во Вевчани.

Според првичните информации во кафулето, околу 21:30 часот влегол З.С. кој со сопствен пиштол пукал кон четирите лица.

Едно од лицата починало на пат кон болница, а второто подоцна. Другите две лица се со тешки повреди и се пренесени во медицински центри.

Од полицијата информираат дека сторителот и оружјето се обезбедени, а повеќе детали се најавуваат во текот на утрешниот ден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести