недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 26

Две лица загинаа при судрир на автобус и автомобил на патот Штип- Радовиш

Според МВР, на лице место починал возачот на возилото К.Т (1973), како и сопатничката во автомобилот која се уште не е идентификувана.

сообраќајка

Последни вести

Две лица загинаа, а неколку се повредени во тешката сообраќајна несреќа што се случи попладнево во 17:50 часот на патот Штип-Радовиш кај месноста викана Пилав Тепе, во која учествувал автобус на „Струмица експрес“ и патнничко моторно возило, информираат од МВР.

Повредени се неколку лица кои се превезувале со автобусот. Увидот е во тек, а сообраќајот е во прекин.

Најчитани вести