Свет

Две лица загинаа во железничка несреќа во Холандија

Две лица загинаа во железничка несреќа во Холандија

Две лица загинаа кога патнички воз излета од шините, откако удри во кран на крстосница во близина на централниот холандски град Далфсен.

Во несреќата има и повредени лица, јавуваат холандски медиуми, пренесува МИА.

Портпаролот на железничката компанија изјави дека возот излетал од шините во девет часот.