вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Две лица загинаа во железничка несреќа во Холандија

nesreka

Последни вести

Две лица загинаа кога патнички воз излета од шините, откако удри во кран на крстосница во близина на централниот холандски град Далфсен.

Во несреќата има и повредени лица, јавуваат холандски медиуми, пренесува МИА.

Портпаролот на железничката компанија изјави дека возот излетал од шините во девет часот.

Најчитани вести