вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 53

Две лица со обвинение за тероризам од Пеќ

Косовското специјално обвинителство подигна обвинение против две лица од Пеќ поради тероризам.

пеќ

Поврзани вести

Осомничените се обвинети дека преку радио станици и интернет портали ширеле терористичка пропаганда со цел да се мобилизираат млади луѓе од Косово да се приклучат кон терористички организации во Сирија и Ирак.

Тие, исто така, се обвинети поради придружување кон странски сили.

Најчитани вести