среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Две Македонки се бараат со потерница во Грција

policeee500

Поврзани вести

Полицијата во Грција распиша потерница за две државјанки на Македонија, на возраст од 21 и 35 годишна возраст. И двете заедно со нивни пријател ограбиле продавници и локали во северниот дел на Грција, пишува грчкиот дневен весник Прототема.

Нивниот 32 годишен шеф од Македонја бил уапсен вчера и е предаден на истражните судски органи во Кукуш.

Тројката од Македонија, постојано влегувала во Грција и откако ќе ограбела претходно маркиран објект, веднаш бегала во татковината. Засега за нив се знае дека ограбиле автомобил, две цркви, кафетерија, цвеќарница и продавница за техничка стока.

Вредноста на украдените предмети надминува 8.000 евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести