среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Две момчиња повредени во сообраќајна несреќа во Радишани

soobrakajka

Последни вести

Две млади момчиња се полесно повредени во страшна сообраќајна несреќа која утринава се случила во скопско Радишани, објави Курир.

Несреќата се случила утринава околу 5:45 часот, кога автомобил „Опел Зафира“ изгубил контрола, по што се превртел. „Опелот“ потоа удрил во паркиран автомобил „Рено“ со охридски регистерски таблички и во уште пет автомобили кои исто така биле паркирани.

Од полицијата за Курир информираат дека во несреќата со полесни повреди се здобиле возачот, 26-годишниот Д.М. и неговиот сопатник Е.А. (22) кои биле пренесени во ГОБ „Св. Наум Охридски“.

Најчитани вести