среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Две момчиња загинаа, едно се бори за живот со сообраќајка кај Тетово

soobrakajka_tetovo

Последни вести

Две лица загинаa, а уште петмина се со потешки и полесни повреди во тешка сообраќајна несреќа што вчера околу 14,30 часот се случи на патот Тетово – Јажинце кај селото Теарце.

Во судир на три возила – БМВ, крајслер и опел вектра на лице место загинале Д.В. (21) од Лешок и Л.Б. (16) од Јегуновце. Двајцата биле сопатници во БМВ-то што го управувал Н.П. (24) од Лешок, кој е со тешки телесни поверди и во критична состојба е пренесен на скопските клиники.

Во Тетовската клиничка болница помош им била укажана на возачот на крајслерот В.К. (43) од Мала Речица – тетовско и неговите двајца сопатници Ј.К. (23) и Е.З. (23) сите од истата населба. Тројцата се задржани на болничко лекување. Со повреди се здобил и возачот на третото возило опел вектра Д.А. (20) од тетовско Пршовце.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести