среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 39

Две собраниски комисии денеска ќе одржат седници

Седници на комисијата за економски прашања и Законодавно-правната комисија.

sobranie 1

Поврзани вести

Комисијата за економски прашања и Законодавно-правната комисија денеска ќе одржат седници во Собранието.

На дневен ред на Комисијата за економски прашања се измените и дополнувањата на Законот за минерални суровини, по скратена постапка и на Законот за техничка инспекција, во второ читање.

Овие две точки се на дневен ред и на Законодавно-правната комисија. Оваа комисија ќе расправа и по Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за материјално обезбедување на невработените лица поради приватизацијата на претпријатијата со доминантна сопственост на државата во периодот од 2000 до 2004 година, по скратена постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести