среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Две сообраќајки во Скопје за 24 часа

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди

soobrakajkiiii

Поврзани вести

Две сообраќајни несреќи се случиле вчера на подрачје на град Скопје, во кои две лица се здобиле со тешки телесни повреди.

Со помош на специјалното возило „пајак“ вчера се отстранети 61 возило, соопштија денеска од СВР – Скопје.

Во делот на превентивните активности претставници од СВР – Скопје денеска ќе одржат едукативни работилници со учениците од четврто одделение во ОУ.„Рајко Жинзифов“ во Општина Бутел.

Најчитани вести