Магазин

Две состојки кои брзо го топат вишокот килограми

Две состојки кои брзо го топат вишокот килограми

Комбинацијата од овие две состојки го забрзува метаболизмот и помага при симнувањето на вишокот килограми…

Можеби ви се чини невозможно, но овој сок навистина може да согори стотици калории додека вие седите и читате книга. Комбинацијата од цимет и мед, го забрзува метаболизмот и ви помага да се ослободите од вишокот килограми.

За подготовка ви се потребни:

-2 лажици мед;

-1 лажица цимет;

– 250 мл. вода.

Препорачаните количини може да се менуваат, но важно е секогаш да користите две мери мед и една цимет. Подгответе онолку колку што сметате дека ви е потребно.

За почеток ставете ја водата да зоврие, а потоа со неа налејте го циметот, прекриете и оставете да се олади. Додадете го медот тогаш кога пијалакот е оладен и запаметете дека медот никогаш не се става во топла вода. Половина од пијалокот испијте го навечер пред спиење, а другата половина, наутро пред првиот оброк и тоа е се.

Запомнете дека оваа напивка делува само на празен стомак.