петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 37

Две тешки кражби во Скопје за еден ден, украдени накит и илјадници евра

За еден ден, две кражби во Скопје.

zlatoinakit

Поврзани вести

Накит, евра и денари се украдени за еден ден во две тешки кражби во Скопје, едната во Ѓорче Петров, а другата во Топанско Поле.

Според информациите од Миистерството за внатрешни работи во саботата се случи ве тешки кражби, едната во домот на 65-годишниот З.Т., а другата во стан каде под кирија живееле двајца косовски државјани.

Од куќата на З.Т. на улицата Алексо Демниевски арамијата кој влегол откако ја скршил балконската врата  одземал златен накит веден околу 3.000 евра.

Од станот на улицата Лазар Трповски во Топанско Поле каде како потстанари живеаат 29-годишниот А.А. и две години постариот П.Д. двајцата од Косово арамија украл околу 10.650 евра. Непознатиот сторител провалил во станот откако насилно ја отворил влезната врата.

Скопската полиција работи на расчистување на кражбите и пронаоѓање на арамиите кои избегале во непознат превец.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести