среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Две трагедии за пет часа: „мерцедес“ се заби во семафор, „бмв“ во дрво

Поради изгубена контрола над автомобилот две млади лица загинаа во две сообраќајни незгоди на македонските патишта во текот на ноќта.

g_soobrakajka

Поврзани вести

Две млади лица го изгубија животот во тешки сообраќајки кои се случија во Свети Николе и Неготино.

Според инфромациите од Министерството за внатрешни работи, околу 23.45 часот на локалниот пат меѓу селата Ерџелија и Мустасино, светиниколско, животот го загуби Антонио Ш. од Ерџелија.

Несреќата се случила кога тој изгубил контрола над автомобилот „бмв“ и удрил во дрво. Младиот возач загинал на лице место.

Околу 4.20 часот во Неготино, на раскрсницата од улиците Маршал Тито и Даме Груев се случила трагична несреќа во која загина една лице. Полицијата соопшти дека 27-годишниот Ј.А. изгубил контрола над автомобилот „мерцедес“ и се забил во столб од семафор.

Несреќата била фатална за сопатникот, 19-годишниот Александар Ј, кој починал на пат накај болница.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести