вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Две улици во Скопје без вода за пиење

voda

Поврзани вести

Улицата Мариовска и улицата 56 број 8 во Волково се без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Прекинот е поради изведување на приклучок профил ф-80 милиметри на улица Мариовска бр.1 без водоснабдување ќе останат корисниците од истоимената улица од 09,35 па се до изведување на приклучокот.

Вториот прекин е поради дефект на водоводна мрежа профил ф-150 милиметри на улица 56 бр.8 во Волково без водоснабдување ќе останат корисниците од истоимената улица од 09,50 па се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести