вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Две жени повредени во пукотница во Сараево

saraevo

Поврзани вести

Две жени се ранети пукотница во центарот на Сараево.

Тие случајно се нашле на местото каде биле фатени двајца крадци при обид да украдат автомобил.

Се уште не е познато кој пукал – дали крадецот или пак човекот кој ги затекнал како краде.

Повредените жени се пренесени во болница.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести