вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Двегодишно дете заболено од ебола

ebola-virus

Поврзани вести

Прв случај на ебола е регистриран во Мали.

Според Министерството за здравство на земјата, пациентот е двегодишно девојче, кое пред извесно време пристигнало од соседна Гвинеја.

На овој начин Мали станува шестата западноафриканска држава во која е пронајдено присуството на вирусот од смртоносната болст ебола.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести