четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Двочасовен прекин на сообраќај на патот Охрид-Кичево

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен

soobrakaj

Последни вести

Поради изведување градежни работи на пат (минирање), денес на патниот правец А2 Охрид-Кичево(планински премин Пресека – с.Врбани) помеѓу 13:00 и 15:00 часот сообраќајот ќе биде во прекин во интервали од 15 до 20 минути.

Од Авто мотосојузот на Македонија информираат дека согласно Одобрението од Министерство за транспорт и врски од 3-ти септември годинава и известувањето од Мануфактура продукција за потребите за снимање на филм се воведува времена измена на режим на сообраќај на Делница 3 Автопат 2, кл.„Хиподром“-кл.„Сарај“ (Скопска обиколница) за денеска, 24, 25 и 28 септември од 07:00 до 19:00 часот.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Најчитани вести