сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 32

Двочасовен прекин на сообраќајот кај Пресека

На патниот правец Кичево-Охрид, кај Пресека, денеска од 14 до 16 часот во интервали од 15 до 20 минути, ќе има прекин на сообраќајот заради изведување градежни работи на патот, односно минирање, информира Автомото сојузот на Македонија.

preseka

Последни вести

Според АМСМ, сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Гостивар – крак Маврово – Стража, Демир Капија – Удово, Виница – Берово, Кочани-Делчево и Ресен – Буково каде е можна почеста појава на одрони.

Најчитани вести