петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Двојно убиство и самоубиство во Албанија

police-line-do-not-cross-tape-at-crime-scene-1-2000x1349

Поврзани вести

Двојно убиство и самоубиство во селото Бобоштица, во близина на Корча.

Педесетгодишниот Едмонд Фиќи со 15 истрели од автоматска пушка ги усмртил сопругата Албина(40)  и едногодишниот син, додека спиеле, по што пред влезната врата на куќата си пресудил самиот.

Според досегашната истрага, причина за трагедијата било татковското на детето. Имено, Едмонд, кој четири години живеел и работел во Грција и воошто не дошол дома, деновиве се вратил и сопругата ја затекнал со дете, по што почнале меѓусебните расправии, кои завршиле со масакрот извршен синоќа.

Едмонд ќе биде погребан во родното место, а неговата сопруга и детето во Драч, од каде била Албина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести