Македонија

Двојно убиство и самоубиство во Волково

Двојно убиство и самоубиство во Волково

Две женски и едно машко лице се пронајдени починати вечерва во скопско Волково.

Според првичните информации на телата на починатите забележани се рани од огнено оружје.

Неофицијално, се работи за двојно убиство и самоубиство.

Од МВР информираат дека нивни екипи се упатени на местото на настанот по што се очекуваат повеќе детали.