петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Двојно убиство во центарот на Париз

francuska policija

Поврзани вести

Маж и жена се убиени во еден бар во центарот на Париз доцна синоќа, а нивниот убиец по пукањето се дал во бегство, соопшти полицијата.

Француската полиција отвори истрага, но идендитетот на жртвите и мотивите за убиство засега не се соопштени.

„Сите претпоставки се отворени“, рекол извор близок на истрагата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести