понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Двојно убиство во Охрид

Според првичните полициски информации, засега непознато лице влегло во објектот и со истрели од пиштол ги убил двете лица. Напаѓачот е во бегство и по него се трага.

oh1

Последни вести

Охриѓанецот Васил Ристески, сопственик на ресторанот „Император“ во Охрид, синоќа бил убиен. Покрај него во инцидентот убиено e и уште едно лице, Р.Г. (38).

Инцидентот се случил синоќа околу 30 минути пред полноќ во угостителскиот објект „Империјал“.

Според првичните полициски информации, засега непознат напаѓач влегол во објектот и со истрели од пиштол ги убил двете лица.

Напаѓачот е во бегство и по него се трага. Не се познати мотивите за инцидентот, но се претпоставува дека се работи за нерасчистени меѓусебни сметки.

Полицијата повеќе детали за  убиството најавува за денеска.
oh2
oh3
ФОТО: ohridtimes.mk

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести