вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 59

Џастин Тимберлејк ќе настапи на финалето на Евросонг

dazstin

Последни вести

На финалето на годинешниот Евросонг, кој ќе се одржи во Стокхолм ќе настапи Џастин Тимберлејк.

По подолгата пауза, минатата седмица тој не “почести” со својот нов сингл “Can’t Stop The Feeling” кој го снимил за филмот “Trolls”, и кој наишол на општо воодушевување кај публиката.

Денес на Eurovision.tv е објавено дека Џастин ќе го гледаме и на овогодинешниот Евросонг, секако, во улога на изведувач кој ќе ја забавува публиката на завршната вечер.

Ова е причина плус зошто треба да го гледате преносот на Евросонг.

Најчитани вести