петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Џејмс: Дурант ја засужува МВП титулата

james - durant

Поврзани вести

Најдобриот кошаркар во НБА шампионот, Мајами, Леброн Џејмс, истакана дека кошаркарот на Оклахома Сити, Кевин Дуран ја заслужува титулата за најкорисен играч во најквалитетното кошаркарско натпреварување. Според американските медиуми, кошаркарот на Оклахома има најголеми шанси да ја понесе оваа титула.

“Многу го почитувам Дурант и тој ја заслужува МВП титулата. Имаше одлична сезона, изјави Џејмс, кој беше прогласен за најдобар играч во НБА во претходните две сезони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести