среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Џејмс може и лево и десно и во средина

Околу 40 илјади верни фанови ја поздравија најновата милионска аквизиција на актуелниот европски клупски шампион, Реал (М), најдобриот стрелец на последниот Мундијал во Бразил, репрезентативецот на Колумбија, Џејмс Родригез.

DZEJMS MOZE I LEVO I DESNO

Последни вести

Околу 40 илјади верни фанови ја поздравија најновата милионска аквизиција на актуелниот европски клупски шампион, Реал (М), најдобриот стрелец на последниот Мундијал во Бразил, репрезентативецот на Колумбија, Џејмс Родригез.

Откако го потпиша понудениот 6-годишен договор, кој му гарантира годишна заработувачка од 7 мил. евра, 80 милионското засилување на “кралскиот клуб” изјави дека најпосле го има облечено дресот кој во минатото го има носено неговиот идол, Зинедин Зидан.
“Од секогаш сум бил фан на Зинедин Зидан. Зи-Зу е мојот идол. Од секогаш сум фан на Реал (М), секогаш ги следев нивните натпревари, сонував како играм за Реал (М). Уживав во Зидан, Роналдо и Роберто Карлос. Го исполнив големиот сон. За мене не е важна позицијата, ќе играм таму каде што ќе ми биде речено. Ќе ја применам секоја наредба на мојот тренер. Не ми е важно, можам и лево и десно и во средина”, изјави Родригез.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести