сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Џеко е убеден дека може да го глуми Серхио Агуеро

dzeko i aguero

Поврзани вести

Босанскиот интернационалец од редовите на Манчестер Сити, Един Џеко е убеден дека може да го замени првиот голгетер на “граѓаните”, Серхио Агуеро кој е повреден и нема да биде во комбинација за настап во следните 30 дена.

„Неиграњето на Агуеро е лоша вест за сите нас, лоша вест за целиот тим. Агуеро има фантастична сезона, редовно се запишува во листата на стрелци и е од голема важност за Манчестер Сити. Но таков е животот, сега ќе мораме да играме без неговата помош и ќе мораме да победиме на следните првенствени натпревари. Јас сум напаЃач и можам редовно да ги тресам противничките мрежи. Сум постигнал многу погодоци во мојата фудбалска кариера и уживам во тоа. Секогаш го давам максимумот кога ќе добијам шанса да играм”, изјави Џеко.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести