недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Џемаили главен во средниот ред на Фиорентина

FBL-ITA-SERIEA-NAPOLI-INTER

Последни вести

Швајцарскиот интернационалец од редовите на Наполи, Блерим Џемаили, најверојатно ќе биде првата летна аквизиција на големиот ривал од италијанската Серија А, тимот на Фиорентина.

Неофицијално, раководните лица на “виолетовите” се подготвени да одвојат околу 8 мил. евра за услугите на 28-годишниот играч за врска.

Репрезентативецот на Швајцарија во изминатата сезона немаше статус на стандарден првотимец, а неговата минутажа додатно ќе биде намалена доколку остане на “Сан Паоло” затоа што, сопственикот на “азурите”, Аурелио де Лаурентис веќе најави неколку квалитетни засилувања кои ќе играат во средниот ред.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести