петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Џенер му ја „украде“ популарноста на Обама на Твитер

dzener

Последни вести

Една од повеќето неверојатни способности на семејството Кардашијан е и постојаното „уривање на интернетот“.

Тоа овој пат му успеа на Брус Џенер, поранешен сопруг на Крис Кардашијан-Џенер, кој по операцијата за промена на полот стана познат под името Кетлин Џенер. Кетлин стана личност која најбрзо собра еден милион следбеници на Твитер, со што го надмина и досегашниот рекорд на американскиот претседател Барак Обама.

На Кетлин за соборување на овој рекорд и требаа само четири часа и четири минути.

 

Најчитани вести