Магазин

Џенифер Лопез: Моите десет правила за успех

Џенифер Лопез: Моите десет правила за успех

Работете напорно, но работете го она што го сакате, советува Џенифер Лопез. Еван Кармајкал на својот канал објави 10 нови правила за успех. Овој пат станува збор за Џеј Ло.

Пронајдете ја вистинската хемија

Таа се заинтересира за индустријата на забавата по добивањето на споредната улога во филмот „Моето мало девојче“ од 1986-та година.

Учете од сопствените грешки

Првата високопрофитна работа во оваа професија ја имаше како танчерка во филмот „In Living color“ во 1991-вата година.

Работете го она што го сакате

Таа звоите почетоци во музичката индустрија ги имаше дури во 1999-тата година.

Работете навистина напорно

Нејзиниот петти студиски албум „ Como Ama una Mujer “ имаше најголема продажба во првата недела од сите шпански албуми во Америка.

Игнорирајте ги ситните души

Со рекордот од над 60 милиони продадени примероци и филмска заработка од две милијарди долари неа ја сметаат за највлијателен шпански изведувач.

Забавувајте се

Заедно со Пибул и Клаудија Леита го сними синглот „ We Are One (Ole Ola)“ што беше официјална песна Светскиот фудбалски куп во 2014-тата.

Бидете автентични

Покрај светот на забавата таа е доста успечна бизнис жена која води различни колекции на облека, косметика и парфеми.

Верувајте

Каналот VH1 ја рангираше на 15-тото место на светската листа со 200 икони на поп културата

Имајте храброст

Во 2012-тата Форбс го изнесе мислењето дека таа може да стане најмоќниот забавувач на светот.

Сонувајте големи сништа

Нејзиниот албум J to tha ’L-O! The Remixes’ влезе во Гинисовата книга на рекорди како број еден ремиск албум во Америка.