четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Џенова го сака Пандев?

pandev-500

Последни вести

Италијанскиот тим Џенова е заинтересиран за услугите на македонскиот интернационалец Горан Пандев.

Како што пишуваат италијанските медиуми, по заминувањето на Чилеанецот Маурисио Пиниља во Атaланта, Џенова ќе остане без напаѓач, а главна цел на челниците на овој тим е Горан Пандев.

Како што пренесуваат италијанските медиуми, можна е позајмица во јануари, а потоа подолгорочен договор.

Струмичанецот од Наполи пред почетокот на оваа сезона се пресели во Галатасарај, каде не се снајде баш најдобро.

Џенова игра одлично сезонава и се наоѓа на високото шесто место со 26 бодови, еден помалку од Лацио кој се наоѓа на третото место, позиција која води во квалификациите за Лигата на шампионите.

Најчитани вести