Спорт

Џерард дебитираше за ЛА Галакси

Џерард дебитираше за ЛА Галакси
Џерард дебитираше за ЛА Галакси

Некогашниот репрезентативец на Англија ги одигра првите 45 минути за новата екипа.

Стивен Џерард за прв пат во кариерата на терес излезе во дрес на друг клуб, а не на Ливерпул и запиша победа.

stiven1-500

Тој дебитираше за Ла Галакси на пријателскиот натпревар против Клуб Америка, а неговата екипа победи со 2:1.