понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Џерард го пофали Балотели

stiven-500

Последни вести

Капитенот на составот од „Енфилд роуд“ Стивен Џерард, го пофали Марио Балотели за деби настапот за клубот.

Италијанскиот фудбалски интернационалец се обидуваше да постигне и погодок, како и да е, составот и вака славеше на гостувањето кај Тотенхем со 3:0.

Џерард истакнува дека Балотели заслужува пофалба и оти бил одличен на овој дуел.

„Беше врвен. Се потруди да ги реализира задачите и да ги задоволи навивачите, секоја чест за Балотели, ќе може да придонесе за успесите на тимот“, вели искусниот англиски фудбалер.

Џерард го почести со комлименти, а медиумите тврдат дека ќе се истакне Италијанецот и надвор од фудбалскиот терен.

„Мојот впечаток за Балотели е добар. Се однесува како што треба. Работи вредно, посветен е на топката и одлично е поткован. Заедно со менаџерот ќе се потруди да биде и поквалитетен“, заклучи Џерард.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести