сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Џерард: Посакувам да соработував со Роџерс пред 10-тина години

_liverpool'sstevengerrard

Последни вести

Легендата на Ливерпул и англискиот фудбал, Стивен Џерард конечно призна дека по крајот на сезоната ќе го напушти клубот во кој ја мина целата своја професионална кариера и ќе продолжи (најверојатно) во МЛС лигата во САД.

Погледнете го неговото интервју..

Најчитани вести