четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

И Џесика Алба има пороци, еве кои се тие

jesika-albaaa

Поврзани вести

Актерката Џесика Алба (35), која според модните списанија низ годините беше прогласувана за најсески жена, вели дека се храни здраво, но дека и таа понекогаш е склона на пороци. Џесика не може да одолее на лути сосови.

Никогаш не сум сакала, благо, но за луто сум луда. Споругот ми вели дека немам мера па тој веќе неколку пати го „изгоре“ грлото и желудникот од моите специјалитети, вели актерката.

Таа додава дека поради нискиот крвен притисок и шеќерот во организмот секогаш и’ недостасува сол, па обично додава сол во вода и пие, особено по тренинзите во теретана.

Најчитани вести