вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Џихадисти испратиле порака во која заложник моли за живот

b-hening-652x320

Поврзани вести

Екстремистите го држат во заложништво Британецот Алан Хенинг, а во понеделникот на неговата сопруга и испратиле снимка во која тој моли за живот, потврди британското Министерство за надворешни работи.

Од снимката која што е испратена на нејзина адреса, не може да се откријат никакви детали ниту дали е направена пред или по американските воздушни напади, врз позициите на припадниците на ИСИС.

-Аудио снимката на која Алан моли за својот живот ми е испратена само на мене. Меѓутоа Исламска држава не се согласува на отворен дијалог, за кој јас и луѓето кои ме застапуваат се залагаме -вели Барбара и додава дека маж и заминал во Сирија со цел да им однесе помош на своите пријатели муслимани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести