понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Џихадистите на крст распнаа тинејџер

islam

Последни вести

Екстремисите на ИД уште еднаш ја згрозија светската јавност.

Тие на плоштадот во центарот на Рака, распнале и јавно убиле тинејџер.

Наводно момчето било забележано како продава фотографии од милитантите по цена од 500 турски лири, што предизвикало бес кај терористите кои го оставиле да виси на крст цели три дена.

На една од фотографиите кои што на социјалните мрежи ги објавија група активисти, кои се против ИСИС, несреќниот тинејџер на вратот има плакат на кој пишува дека е обвинет поради тоа што ја напуштил сопствената религија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести