недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Џихадистите убија четворица новинари во Мосул

ova

Последни вести

Џихадисти од групата „Исламска држава“ во северниот ирачки град Мосул егзекутираа четворица новинари, соопшти ДПА, повикувајќи се на локални жители.

Исламистите на локалните здравствени власти им ги предале телата на четворицата убиени, кои биле меѓу 12-те киднапирани новинари во текот на минатиот месец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести