среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Џип излетал од пат кај Велес, четири лица повредени

Неофицијално, возачот на овој џип не видел дека пред него има друга сообраќајка, настаната од претходно, па се превртел надвор од патот. Повредени се четири лица.

soobrakajka-500

Поврзани вести

На автопатот Скопје – Велес вчера имало уште една сообраќајка, покрај превртен автомобил се превртел и џип, јавува Дневник.

Неофицијално, возачот на овој џип не видел дека пред него има друга сообраќајка, настаната од претходно, па се превртел надвор од патот. Повредени се четири лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести