Крими хроника

Џип излетал од пат кај Велес, четири лица повредени

Џип излетал од пат кај Велес, четири лица повредени

На автопатот Скопје – Велес вчера имало уште една сообраќајка, покрај превртен автомобил се превртел и џип, јавува Дневник.

Неофицијално, возачот на овој џип не видел дека пред него има друга сообраќајка, настаната од претходно, па се превртел надвор од патот. Повредени се четири лица.