четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Џо Бајден пристигна во Варшава

dzo bajden

Поврзани вести

Потпретседателот на САД, Џо Бајден денеска пристигна во полскиот главен град Варшава, за консултации во врска со ситуацијата во Украина, пренесе „АФП“.

Се очекува Бајден да разговара со полскиот премиер Доналд Туск и со претседателот Бронислав Коморовски. Главна тема на разговорите ќе бидат настаните во Украина, како и други регионални прашања.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести