понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 9

Џоковиќ во Париз тргна со победа

djokovic

Поврзани вести

Првиот светски рекет, Србинот Новак Џоковиќ тргна со победа на Мастерс турнирот во Париз.

Тој го совлада Германецот Колшрибер со 2:0 (6:3 , 6:4) и обезбеди пласман во следната рунда. Победи забележаа и останатите фаворити, а особено се намачија Томаш Бердих кој го совлада домашниот тенисер Адриан Манарино со 2:1 (6:4 , 6:7 , 6:2) и Томи Робредо, кој го совлада Канаѓанецот Васек Посписил со 2:1 (6:3 , 4:6 , 7:6).

Де Шепер – Шарди 0:2 (6:7 , 6:7)

Маер – Куевас 0:2 (6:7 , 0:1) предадена

Робредо – Посписил 2:1 (6:3 , 4:6 , 7:6)

Вердаско – Симон 2:1 (6:3 , 3:6 , 6:4)

Росол – Гофин 0:2 (4:6 , 3:6)

Соуса – Монфилс (1:6 , 4:6)

Андерсон – Жиралдо (6:4, 7:6)

Џоковиќ – Колшрибер (6:3 , 6:4)

Бердих – Манарино (6:4 , 6:7 , 6:2)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести