четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Џоли донираше 50 илјади евра за настраданите по поплавите

ap-angelina-jolie-mastectomy-4_3

Поврзани вести

Анџелина Џоли донирала 50.000 долари за помош на настраданите од поплавите во Босна и Херцеговина и Србија.

Таа порача дека е трагично тоа еден регион кој видел толку многу судири и уништување, сега да биде погоден од природна катастрофа на овие размери.

– Моите мисли се со сите семејства кои гледале како домовите и животите им ги носи водата и притоа ги изгубиле своите најмили. Особено сум загрижена за непосредната опасаност која претставуваат мините во подрачјата која поплавата ги однесе во Босна. Инспирација е да се видат луѓето од двете земји како ги поддржуваат своите соседи. Време е сите ние да го направиме исто и да помогнеме во опоравувањето, порача актерката.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести