вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Џон Кери денес излегува од болница

dzon_keri_telefon

Поврзани вести

Американскиот државен секретар Џон Кери денес ќе биде пуштен од болница по успешната операција, јавува АП.

Кери, пред две недли во Франција ја скрши десната нога додека возеше велосипед на дел од трасата каде се одржува велосипедската трка Тур д Франс.

Тој удрил во ивицата, паднал и ја скрил десната бутна коска.

Најчитани вести